.: Pro zájemce o výstavbu solné jeskyně / komory pro soukromé účely

V poslední době roste obliba malých domácích solných komor nebo dokonce koupelen se solnými obklady a hvězdným nebem. Nevelká investice – celá komora stojí přibližně jako rekonstrukce staré koupelny.

Toto řešení je vhodné zejména pro ty, kteří chtějí využívat pozitivních účinků soli ve vlastních prostorách, ale i pro různé penziony, hotely a podobná zařízení, kterým se mnohonásobně vyplatí, neboť zvýší jejich zajímavost a exkluzivitu pro hosty.

K výstavbě komory postačí jakákoliv suchá místnost, cca od 4 m2, ve které příčkami vymezíme prostor pro vlastní jeskyni.

Komora je vystavěna ze solných bloků, prosvícených solných kamenů a krápníků, atmosféru vytváří originální osvětlení a různé další prvky. Na podlaze je minimálně deseticentimetrová vrstva různých druhů soli včetně soli z Mrtvého moře.

-  stěny komory jsou izolované a poté pokryté solnými bloky ( možnost vytvořit různá zákoutí…)
-  podlaha je pokryta 10 a více centimetry soli kamenné a soli z Mrtvého moře
-  solné kameny jsou prosvícené
-  strop je modelován vždy jako originál s nástřikem soli
-  v solné studni je unikátní vyvíječ vlhkosti (páry)
-  světelné programy umožňují rozmanité nasvícení objektu
-  komora může být ozvučena

Dále nabízíme

- velmi efektní „ hvězdné nebe "

- vybudování osvícených solných sloupů

- zhotovení solného vodopádu nebo solných jezírek s přepadem vody

Naším cílem vždy bylo vytvářet jeskyně a komory, které by splňovaly veškerá zdravotní kritéria – vysoký obsah minerálů, stopových prvků, přiměřená vlhkost prostředí, záporná ionizace – a přispívaly tak k boji proti projevům alergií, astmatu, kožních i psychických onemocnění.

Velmi nám ale záleží i na estetické stránce našich staveb. Je totiž známo, že daleko raději podstupujeme (jakoukoli) terapii v příjemném, zvláštním a kouzelném prostředí než na místě vpodstatě nudném. Do přirozeně působící jeskyně s vodními efekty, širokou škálou tlumených světel a jemnou relaxační hudbou se lidé rádi vracejí !

Jeskyně  nebo solné komory realizované firmou SALMEDICA jsou vždy „střižené na míru“ jednotlivým klientům.

Poradenské služby jsou součástí naší práce a samozřejmě jsou bezplatné. Vzhledem k dlouholetým zkušenostem se stavbami i provozováním solných jeskyní jsme schopni vás upozornit na věci nezbytné i na to, čeho je třeba se při tomto druhu podnikání vyvarovat.

Pro více informací nás prosím kontaktujte.

Ukázky z komory v Jánských Lázních - viz. fotogalerie

 

 


Ing. Vladimír Nemčok
Levského 3205
143 00 Praha 4

Mobil: +420 725 042 400

E-mail: salmedica@seznam.cz

WWW: www.salmedica.cz